Początek wiosny we Wronkach

28 Lutego 2020, godzina 14:30, autor: Michał Mryczko

Choć zimy prawdziwej w tym roku nie było, to II liga w zimowy sen zapadła. Tak jak po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój(..)

stal-lech

(...) tak i po piłkarskiej zimie nadeszła piłkarska wiosna. Już jutro o 12:00 na stadionie we Wronkach Stal Rzeszów zainauguruje rozgrywki ligowe w 2020 roku meczem z Lechem II Poznań.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 13. miejsce w tabeli z 24 punktami. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego mają tylko 2 „oczka” zapasu nad strefą spadkową. Zadanie dla rezerw Kolejorza na wiosnę? Utrzymanie, tak aby młodzi zawodnicy z Akademii Lecha Poznań mogli zdobywać doświadczenie z seniorską piłką na najwyższym możliwym, według polskich piłkarskich przepisów, poziomie.

Jedynym transferem do Lecha II Poznań w zimie okazał się być 33-letni Artur Marciniak, który wrócił do swojego macierzystego klubu. Co ciekawe, pomocnik ten ostatnie sześć i pół sezonu występował w Warcie (której barwy bronił, licząc wszystkie występy w karierze, łącznie przez 9 sezonów). Rodowity Poznaniak będzie drugim zawodnikiem, obok Grzegorza Wojtkowiaka, który ma pomagać poznańskiej młodzieży swoim doświadczeniem.

Biało-niebiescy piłkarską jesień zakończyli na 6. miejscu, mając na koncie 30 punktów. Celem podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia na wiosnę jest pozostanie na pozycji dającej udział w barażach o Fortuna I ligę. Pomóc w tym mają transfery – wzmocniona została każda z formacji. Do linii obrony sprowadzony został Łukasz Góra z Chrobrego Głogów, do linii pomocy Marcel Kotwica z Puszczy Niepołomice, Dylan Collard z Lusitano FC i Wiktor Kłos z Wólczanki Wólka Pełkińska, a do linii ataku Krystian Pieczara z Polonii Warszawa.

W ostatnim meczu obu zespołów, który odbył się 17 sierpnia 2019 w ramach 4. Kolejki II ligi, Stal Rzeszów pokonała na własnym boisku Lecha II Poznań 2-0. Bramki dla gospodarzy strzelili Dominik Chromiński i Grzegorz Goncerz. Generalnie biało-niebiescy kontrolowali sytuację w tym meczu – przyjezdni nastawili się głównie na grę z kontry, która nie przyniosła jednak choćby gola. Sytuację gościom z pewnością utrudniła czerwona kartka dla Tymoteusza Klupsia na początku drugiej części gry. Stal była zdecydowanie lepsza i zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.

Spotkanie z rezerwami Lecha Poznań z pewnością nie będzie należało do łatwych. Zobaczymy, czy zespół trenera Rafała Ulatowskiego zostanie wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny Kolejorza. Nawet jeśli nie, to pamiętać należy, że poznańska młodzież pokazywała już na drugoligowych boiskach co potrafi, a połączenie czysto piłkarskich umiejętności z młodzieńczą ambicją i nieustępliwością tworzy niebezpieczną mieszankę. Nie ulega jednak wątpliwości, że na papierze Stal Rzeszów jest zespołem lepszym i komplet punktów w tym spotkaniu pomógłby podopiecznym trenera Niedźwiedzia dobrze wejść w piłkarską wiosnę. Na to, wcale nie po cichu, liczymy.

 

Lech II Poznań - Stal Rzeszów

Sobota, 29.02.2020r., 12:00, Stadion we Wronkach

Transmisję LIVE z tego spotkania przeprowadzi oficjalna klubowa telewizja Lecha Poznań – Lech TV.

REKLAMA
reklama