Grała Akademia - wysokie wygrane w sparingach

25 Lutego 2020, godzina 21:19, autor: Tomasz Flakowski

Druga połowa lutego pod znakiem sparingów i turniejów naszej Akademii.


Jakub Dudzik i jego drużyna z rocznika 2011 pięknie zaprezentowali się w turnieju Orlika Przemyśl


W niedzielę, grupa biała z rocznika 2011 wzięła udział w turnieju organizowanym przez Orlik Przemyśl. Chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, byli tego dnia zdecydowanie najlepsi spośród 6 drużyn. Rozgrywając 5 meczów, w 4 zwyciężając oraz notujac jeden remis. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz zawodnik - Jakub Dudzik


Akademia

 

Wyjątkowa data i bardzo dobry wynik juniorów

 

W sobotę 22.02.2020 r. nasi juniorzy zwyciężyli w kolejnej grze kontrolnej Koronę Kielce, pokonując rywali aż 5:0.

 

"Pierwsze 20-25 min meczu było bardzo zacięte. Na początku meczu Korona bardzo dobrze wychodziła spod naszego pressingu. Do szatni w połowie meczu zeszliśmy z rezultatem 1:0. W przerwie trener pokazał jakie błędy popełnialiśmy, ale w drugiej połowie wyciągnęliśmy wnioski i w 10 minut strzeliliśmy 3 bramki. Bardzo dobrze wyglądaliśmy pod względem piłkarskim i kondycyjnym. Mecz skończył się wygraną 5:0, ale na tym się nie zatrzymujemy i dalej ciężko trenujemy. Krok po kroku do celu." - powiedział Karol Wojtyło zawodnik Stali Rzeszów.


Trampkarze Stali ograli Garbarnię 

"W pierwszej części meczu lepiej grali goście, którzy stworzyli sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, gdyby nie bardzo dobra gra naszego bramkarza, mogliśmy przegrywać wyżej. Problem naszej gry wynikał z braku realizacji założonych zadań indywidualnych. W przerwie meczu oznaczyliśmy problemy w naszej grze oraz wyciągnęliśmy wnioski z naszych błędów. Na drugą połowę meczu wyszliśmy z korektami w składzie i ustawieniu. Dokonane w przerwie zmiany oraz lepsza realizacja celów w drugiej połowie przyniosła pozytywny skutek."


Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 3:1 (0:1)

1:1 bramka Wilk, asysta Oreńczuk
2:1 bramka Litwin, akcja indywidualna
3:1 bramka Pępuś, akcja indywidualna


Stal Rzeszów w składzie:

Szpila, Oreńczuk (75'Żyła), Mirek (60'Pawłowski), Głodowski, Furdak, Kiełbicki, Pępuś, Szpytma (45'Litwin), Wilk (Kopeć 75'), Michalik (45'Krok), Drozd (45'Krupa).

 

Rocznik 2008 zagrał w finale Pucharu Prezesa PZPN

Puchar Prezesa PZPN w Warszawie oraz tego samego dnia zawodnicy, którzy zostali w Rzeszowie rozegrali trójmecz sparingowy z MAM Talent Polska i Zagłębiem Dąbrowskim.


Stal 0:1 Drukarz Warszawa
Stal 1:2 Rodło Opole
Stal 1:1 Pogoń Szczecin

"Kończymy przygodę w Warszawie na fazie grupowej. Z jednej strony cieszymy się, że dotarliśmy do turnieju głównego, z drugiej czujemy duży niedosyt bo patrząc na przebieg meczów wyjście z grupy było w naszym zasięgu. Bycie wśród 16 najlepszych zespołów w kraju to super sprawa, jednak myślę, że po cichu każdy z nas liczył na więcej, ale może to być świetny bodziec do dalszej pracy, bo bez dwóch zdań tak duży turniej jest świetnym przeżyciem dla chłopców. Ci natomiast którzy zostali w Rzeszowie mieli 100 minut wartościowego sparingu z dwoma solidnymi rywalami i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozegrania równolegle do turnieju Pucharu Prezesa takiego sparingu" - powiedział trener drużyny Maciej Seroka.

 REKLAMA
reklama